چاپ        ارسال به دوست

نشست پرسش‌وپاسخ صمیمی و بی‌واسطه دانشجویان با استاندار اردبیل؛

حل مشکلات کشور در گرو گفتمان‌سازی در دانشگاه‌ها/ ضرورت تغییر الگوهای حکمرانی در حوزه‌های مختلف مدیریتی

استاندار اردبیل با اشاره به رسالت دانشگاه‌ها برای ایجاد گفتمان در جامعه به‌منظور حل مشکلات کشور، تغییر الگوهای حکمرانی در حوزه‌های مختلف را ضروری دانست و گفت: تنها جایگاهی که می‌تواند در ارائه شیوه‌های نوین حکمرانی موثر باشد، دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست پرسش‌وپاسخ صمیمی و بی‌واسطه با دانشجویان دانشگاه‌های استان به‌مناسبت روز دانشجو بیان کرد: دانشجویان در یافتن راهکارهای جدید و پیدا کردن مسیرهای نو برای حل مسائل می‌توانند نقش داشته باشند و در این راستا از اقدامات و برنامه‌های دانشگاهیان و دانشجویان استقبال می‌شود.

وی با اشاره به اثرگذاری تفکر امروز دانشجویان را در رفتار و فرهنگ ۱۰ سال آینده، افزود: دانشگاه می‌تواند در سرنوشت جامعه تأثیرگذار باشد و دانشجویان نیز با بیان مطالبه و مسائل در راستای رفع و حل آن گام برمی‌دارند.

استاندار اردبیل با بیان اهمیت ارائه گفتمان برای حل مشکلات جامعه، ادامه داد: رسالت دانشگاه‌ها ایجاد گفتمان در جامعه بوده و با تشکیل این گفتمان تمامی دولت‌ها نیز در چارچوبی مشخص در راستای پیشرفت گام برمی‌دارند.

عاملی با اشاره به نیاز جامعه به شیوه‌های نوین حکمرانی، اظهار کرد: تنها جایگاهی که می‌تواند در ارائه شیوه‌های نوین حکمرانی تأثیرگذار باشد، دانشگاه است و باید تلاش کنیم با همکاری هم این رسالت دانشگاهی را عملیاتی کنیم.

وی با بیان وضعیت استان اردبیل در حوزه‌های مختلف، تصریح کرد: در طول ۲ سال اخیر اقدامات فراوانی در بخش‌های راه، آب‌رسانی، احداث پست برق ، گازرسانی، تجهیز فرودگاه به دستگاه‌های پیشرفته و اجرای نقاط گلوگاهی راه‌آهن انجام گرفته است.

استاندار اردبیل افزود: ۵۲ کیلومتر در سال گذشته به بزرگ‌راه‌های استان اردبیل افزوده شده و امسال هم بیش از ۷۵ کیلومتر در دست اجرا است که به بزرگ‌راه‌های استان اضافه می‌شود.

راه‌آهن اردبیل پس از تکمیل نقاط گلوگاهی، در مرحله روسازی و ریل‌گذاری است

عاملی بیان کرد: در موضوع راه‌آهن نیز نقاط گلوگاهی و بحرانی اجرا و تکمیل شده و با اینکه در روسازی نیز به لحاظ تأمین ریل با مشکل مواجه شدیم، ولی ریل مورد نیاز تأمین شده و در حال اجرا است.

وی با اشاره به تجهیز فرودگاه اردبیل با صرف اعتبار ۱۰۰میلیارد تومان و رفع خطر باد و مه تا حد ۹۵درصد، گفت: در حال حاضر تنها نیاز فرودگاه اردبیل ایجاد یک خط پروازی اختصاصی استان است و در این زمینه هم با یک شرکت هواپیمایی صحبت‌هایی انجام گرفته که اگر پرواز اختصاصی داشته باشیم، بسیاری از نیازمندی‌ها در این راستا رفع می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: اجرای آنتن‌دهی اینترنت در روستاهای بالای ۲۰ خانوار، اجرای ۱۰ پست برق ۶۳ کیلوولت، تصویب طرح جامع آب استان و اختصاص ردیف بودجه‌ای به آن، اجرای خط دوم انتقال گاز با هدف افزایش ۱۴میلیون مترمکعبی ظرفیت گاز استان، آب‌رسانی به ۳۹۰ روستا و در حال اجرا بودن نزدیک به ۳۰هزار واحد نهضت ملی مسکن، از جمله اقداماتی است که طی ۲ سال اخیر در استان اردبیل انجام شده است.

عاملی با اشاره به طرح‌های اقتصادی در حال اجرای استان اردبیل، بیان کرد: ۵۰۰ هکتار گلخانه در سطح استان در حال اجرا بوده که ۱۵۰ هکتار آن به بهره‌برداری رسیده و باقی‌مانده نیز در حال اجرا است.

وی اظهار کرد: در بخش صنعت نیز با اجرای طرح باشگاه ۱۰۰۰ نفری، تعداد ۱۵ واحد که قابلیت اشتغال‌زایی برای ۱۰۰۰ نفر را دارند شناسایی و اقدامات لازم برای تسهیل امور و ارتقای سطح فعالیت آنان انجام می‌شود.

استاندار اردبیل با اشاره به ایجاد زنجیره گردشگری در استان، گفت: با وجود ظرفیت‌های مختلف گردشگری، یک هتل ۵ ستاره در استان نداشتیم که یک هتل ۵ ستاره به بهره‌برداری رسید و اجرای چند هتل دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

گفتنی است؛ دانشجویان حاضر در این نشست به بیان دیدگاه‌ها و مطالبات و طرح سوالات خود در زمینه‌های مختلف پرداختند.

پایان پیام


٢٣:٣٠ - سه شنبه ١٤ آذر ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٨٥٢    /    تعداد نمایش : ١٦٨خروج