چاپ        ارسال به دوست

طرح تفصیلی مناطق مختلف استان اردبیل در حال تدوین است/ ریل‌گذاری مجلس می‌تواند ریشه مشکلات را بخشکاند

استاندار اردبیل با اشاره به در حال تدوین بودن طرح تفصیلی مناطق مختلف استان از جمله مشکین‌شهر، گفت: با توجه به مطالبات مردمی برای ساخت‌وساز در لاهرود، پیوست این منطقه در طرح تفصیلی مورد توجه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در آیین آغاز بهره‌برداری از  آب‌درمانی و بوم‌گردی ساوالان در لاهرود مشکین‌شهر اظهار کرد: سال گذشته در سفر به منطقه لاهرود، یکی از مطالبات مردم، به بهره‌برداری رسیدن بخش آب‌درمانی مجموعه بوم‌گردی ساوالان بود که با تأمین منابع لازم و همت سرمایه‌گذار در یک سال گذشته، این پروژه با سرمایه ۲۳میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: مجموعه بوم‌گردی و آب‌درمانی ساوالان لاهرود یکی از اصلی‌ترین بخش‌های گردشگری شهرستان مشکین‌شهر محسوب می‌شود که با توجه به قرار گرفتن در دامنه کوه سبلان، تکمیل دیگر فازهای این مجموعه، نقش مثبت و قابل توجهی در استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان اردبیل ایفا خواهد کرد‌.

استاندار اردبیل گفت: مردم منطقه لاهرود خواستار تبدیل این شهر به شهرستان هستند و با توجه به قوانین وزارت کشور و شرایط موجود منطقه، اقدامات لازم در سطح ملی جهت پاسخ‌گویی به این خواسته مردم شهر لاهرود پیگیری خواهد شد.

عاملی تصریح کرد: الحاق زمین با شرایط قانونی در قالب نهضت ملی مسکن جزو اولویت‌ها بوده و مسؤولان لاهرود بررسی‌های لازم را در دستور کار قرار دهند که در صورت شناسایی زمین مناسب، دستورات لازم در مرکز استان اردبیل برای پاسخ به مطالبه مردم منطقه لاهرود صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: تدوین طرح تفصیلی مناطق مختلف استان اردبیل از جمله مشکین‌شهر در حال انجام است و با توجه به مطالبات مردمی برای ساخت‌وساز در لاهرود، پیوست این منطقه در طرح تفصیلی مورد توجه خواهد بود.

تصمیمات مجلس شورای اسلامی موجب پیشرفت و رفع مشکلات کشور می‌شود

استاندار اردبیل گفت: سخنانی که از اهمیت نداشتن و عدم تأثیرگذاری انتخابات وجود دارد، بی‌اساس و نادرست است چراکه تصمیم‌سازی کشور از طریق مجلس قوی است و باید با انتخاب گزینه‌های اصلح و مناسب، برای پیشرفت کشور گام‌ مهمی برداشته شود.

عاملی تصریح کرد: بخش عمده پیشرفت یک منطقه به نمایندگان مجلس بستگی دارد چراکه ۸۰درصد بودجه‌ در سطح ملی است و پیگیری و تخصیص این بودجه برای مناطق مختلف، از وظایف نمایندگان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تورم اصلی‌ترین معضل کشورمان محسوب می‌شود، افزود: اقدامات بی‌سابقه و مهمی طی ۲۸ ماه گذشته در حوزه‌های زیرساختی استان اردبیل انجام شده است ولی متأسفانه تورم باعث می‌شود که این اقدامات مهم، چندان توسط مردم مشاهده و احساس نشود و در این زمینه تنها مسیر اصلی مهار و ریشه‌کنی تورم کشور از طریق مجلس شورای اسلامی است‌.

استاندار اردبیل گفت: در ۲ سال اخیر، اقداماتی در حوزه راه‌های روستایی استان اردبیل انجام شده است که برابر با ۸ سال قبل از دولت سیزدهم است و متأسفانه در سطح استان با راه‌های روستایی روبه‌رو بودیم که با عدم توجه چند دهه‌ای مواجه بوده‌اند اما در دولت سیزدهم اجرای عملیات‌های عمرانی لازم مورد توجه قرار گرفته است‌.

پایان پیام


٢٣:١٠ - چهارشنبه ٢٥ بهمن ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤٠٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٦٦٩خروج