چاپ        ارسال به دوست

شتاب اجرای مجتمع آهن و فولاد الماس آرتاویل نباید به هیچ‌وجه کاهش یابد/ آب مورد نیاز مجتمع از پساب اردبیل تأمین می‌شود

استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت مجتمع در حال احداث آهن و فولاد الماس آرتاویل برای تکمیل زنجیره فولاد استان، بر تداوم پرشتاب و بدون توقف این پروژه تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در جریان بازدید میدانی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان از مجتمع در حال احداث آهن و فولاد الماس آرتاویل اظهار کرد: عملیات اجرایی مجتمع آهن و فولاد الماس آرتاویل به‌عنوان صنعت مادر و دارای اهمیت در تکمیل زنجیره فولاد استان، در طول زمستان سال جاری با وجود شرایط جوی، متوقف نشد که لازم است پس از بهبود شرایط آب‌وهوایی اجرای این پروژه به‌صورت ۲ شیفت در دستور کار باشد.

وی افزود: کندی و توقفی که پیش از این در عملیات اجرایی مجتمع آهن و فولاد الماس آرتاویل رخ داده بود، به هیچ‌وجه دیگر نباید مجددا رخ دهد چراکه هرگونه کاهش سرعت در عملیات اجرایی این پروژه منجر به عقب‌ماندگی زمان بهره‌برداری و تبعات سنگین مالی خواهد شد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه تصفیه‌خانه اختصاصی مجتمع آهن و فولاد الماس آرتاویل با اعتبار ۱۷۰میلیارد تومان (۵/۵میلیون یورو) امروز آغاز شد که با انتقال فاضلاب اردبیل و تصفیه آب در مجتمع، سالانه ۲میلیون مترمکعب آب مورد نیاز این مجموعه صنعتی از پساب تأمین و نگرانی‌های زیست محیطی رفع خواهد شد.

پایان پیام


٢٣:٤٢ - سه شنبه ١ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤١١٤    /    تعداد نمایش : ٢٣٢٥خروج