چاپ        ارسال به دوست

مبارزه با قاچاق کالا نقش مهمی در بازدارندگی از تکرار این پدیده ایفا می‌کند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با تأکید بر اقتدار مدیریتی و هماهنگی همه دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا، نقش تأثیرگذار مبارزه را در بازدارندگی از پدیده قاچاق دارای اهمیت دانست.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، رضا قاسمیان در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بیان کرد: تداوم روند مبارزه با قاچاق کالا، بر کاهش قاچاق و بازدارندگی سایر قاچاقچیان برای واردات غیرقانونی کالاها از جمله کالاهای خطرناک حوزه سلامت نقش مهمی دارد.

وی افزود: انتخاب دقیق اکیپ‌ها و تیم‌های میدانی مبارزه با قاچاق کالا ضروری بوده و هماهنگی بین مدیران و بازرسان میدانی مورد تأکید است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تصریح کرد: ارتقای سلامت اقتصادی و سلامت جامعه از جمله ضرورت‌های لازم بوده و مبارزه با قاچاق کالا می‌تواند در فروش تولیدات داخلی و جلوگیری از ورود مواد غذایی و دارویی خطرناک تأثیرگذار باشد.

افزایش کشفیات کالاهای قاچاق در استان اردبیل نسبت به سال گذشته

محمدعلی مجتهدی‌نیا، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل نیز با اشاره به افزایش کشفیات کالاهای قاچاق در سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، این افزایش را نشان از اهتمام پلیس امنیت و دستگاه‌های مرتبط در مبارزه با قاچاق کالا دانست.

مجتهدی‌نیا فرهنگ‌سازی در بین مردم برای شناسایی کالاهای قاچاق و معرفی به دستگاه‌های مرتبط در مبارزه با قاچاق کالا را یادآور شد و خواستار اطلاع‌رسانی در زمینه کالاهای قاچاق از رسانه‌ها شد.

پایان پیام


٢٣:٢٧ - پنج شنبه ٣ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤١٢٥    /    تعداد نمایش : ١٠٣خروج