چاپ        ارسال به دوست

ضرورت انجام اقداماتی عمیق برای حل مشکلات جوانان/ نگاه صرفا اداری و اعلام تعداد جلسات برای رفع مسائل جوانان پاسخ‌گو نیست

استاندار اردبیل با بیان اینکه حل مشکلات متعدد جوانان نیازمند اقداماتی عمیق بوده و با نگاه صرفا اداری و اعلام آمار برگزاری جلسات رفع نخواهد شد، گفت: ایجاد اشتغال برای جوانان زمانی موثر است که به‌صورت پایدار و از طریق رشد اقتصادی باشد و در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم در استان اردبیل انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست ستاد سامان‌دهی امور جوانان استان که با حضور معاون امور جوانان وزیر ورزش‌وجوانان برگزار شد، اظهار کرد: جوانان کشور و استان اردبیل با مشکلات متعدد و جدی همچون اشتغال و مسکن روبه‌رو هستند که در این حوزه اقداماتی انجام شده و در دستور کار است ولی باید توجه کرد که نباید مبنای حل مسائل، نگاه صرفا اداری و تعداد تشکیل جلسات قرار داده شود و انجام اقدامات عمیق یک ضرورت است.

وی افزود: پرداخت وام برای ازدواج جوانان یک حلقه از رفع مشکلات جوانان بوده و باید رفع سایر مشکلات مربوط به جوانان هم مورد توجه جدی قرار گیرد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های دولت، ساخت مسکن در قالب نهضت ملی مسکن است و بر اساس آمار وزارت راه‌وشهرسازی، وضعیت و رتبه استان اردبیل در این حوزه مناسب است.

ضرورت چاره‌اندیشی‌های عملی برای رفع مشکل جوانان در پرداخت اقساط نهضت ملی مسکن

عاملی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از متقاضیان مسکن جوانان بوده و شرایط آورده مالی و پرداخت اقساط مسکن مشکلاتی برای این متقاضیان پدید آورده است، باید برای حل این مشکل چاره‌اندیشی‌های لازم و عملی در دستور کار باشد.

وی با اشاره به ضرورت اجرای طرح‌های نوین برای تأمین مسکن جوانان، بیان کرد: یکی از راهکارهای مناسب برای تأمین مسکن جوانان، اجاره‌ چند ساله مسکن‌های تازه‌ساخت بوده که در این راستا با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم در استان اردبیل، به دولت برای اجرای آزمایشی این طرح اعلام آمادگی شده است.

اشتغال‌زایی برای جوانان باید به‌صورت پایدار و از طریق رشد اقتصادی باشد

استاندار اردبیل تشریح کرد: یکی دیگر از اصلی‌ترین مسائل جوانان اشتغال است که اقداماتی طی ۲ سال گذشته برای اشتغال‌زایی در سطح استان انجام شده است ولی باید به این موضوع توجه کرد که اشتغال‌زایی باید پایدار و به واسطه رشد اقتصادی باشد.

عاملی اظهار کرد: در همین راستا برنامه‌ریزی‌های لازم در زمینه رشد اقتصادی استان اردبیل در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی و صنعت انجام شده است.

عاملی گفت: باید امور اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جوانان به شکل واقعی توامند شود و در این زمینه نباید فقط به برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌ها بسنده کرد و حوزه نوجوانان هم نیازمند تغییرات در ساختار آموزشی خارج از چارچوب‌های محتوای تحصیلی است.

پایان پیام


٢٣:٤٩ - شنبه ٥ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤١٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٦٨خروج