نقشه سایت|صفحه اصلی|تماس با ما|نظرسنجی
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣
اخبار > کرونا دلتا در اردبیل به قله پیک رسید


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

کرونا دلتا در اردبیل به قله پیک رسید

استاندار اردبیل از رسیدن میزان ابتلای کرونا دلتا در استان به قله پیک  خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه قرارگاه سردار سلیمانی تصریح کرد: با تلاش دستگاههای مختلف  در ستاد استانی کرونا و همکاری مردم میزان قرنطینه ها از ۱۴ هزار به ۱۲ هزار رسیده و با استمرار رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم سیر نزولی شیوع کرونای دلتا آغاز می شود.

وی افزود: با مشارکت قرارگاه سردار سلیمانی ، رزمایش بسیار خوبی در کلیه شهرستان ها با هدف کمک های معیشتی ، رهگیری و قرنطینه  برگزار شده و در مناطقی که  افراد دارای تست مثبت هستند به سمت درمان هدایت شده اند.

استاندار اردبیل با اشاره  به گزارش مدیر شبکه بهداشت  از آخرین وضعیت درمان و واکسیناسیون در استان اظهار کرد: بر اساس این گزارش به قله پیک رسیده ایم  و با رعایت فاصله گذاری، ماسک و دورهمی سیر نزولی را  داشته باشیم.

بهنام جو بیان کرد: بستری ها باید کاهش یاید تا مردم زندگی عادی خود را داشته باشند.

وی با بیان اینکه افراد مبتلا کم کم کاهش می یابد،  تصریح کرد: افراد مبتلای قرنطینه در منازل با هیچ کسی ارتباط برقرار نکنند و تا زمان بهبودی کامل ، باعث انتشار نشوند.

وی گفت: مادران باردار  از جمله گروه های پرخطری هستند که باید با  واکسیناسیون از ایمنی بالا برخوردار شوند.

استاندار اردبیل بیان کرد: در واکسیناسیون افراد بالای ۷۰  سال ، درصد معدل استان از متوسط کشوری بالاتر  است.

وی با بیان اینکه باید تعداد بستری ها در استان به زیر ۱۰۰ نفر برسد گفت: تعداد بستری ها بالا است و باید اهالی استان از برگزاری دورهمی پرهیز کرده و فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.


١١:٣٤ - سه شنبه ٩ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٠٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٩٤٩خروج