نقشه سایت|صفحه اصلی|تماس با ما|نظرسنجی
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣
اخبار > عادی انگاری باعث افزایش شیوع ویروس کرونا می شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی، امنیتی استاندار اردبیل:

عادی انگاری باعث افزایش شیوع ویروس کرونا می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل گفت: هر گونه عادی انگاری و بی توجهی به وضعیت حاکم کرونا باعث افزایش شیوع این ویروس می شود و باید رعایت پروتکل های بهداشتی را سر لوحه فعالیت های خود قرار دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز ندایی در۴۲ امین جلسه گام پنجم طرح شهید سلیمانی در محل سپاه حضرت عباس(ع)استان اظهار کرد: گرچه شیب نزولی در سطح استان آغاز شده ولی روزانه بالای۱۰۰نفر در بیمارستان ها بستری می شوند و هنوز از وضعیت بحران خارج نشده ایم.

وی با بیان اینکه ۶هزارو ۷۰۰ نفر در قرنطینه خانگی به سر می برند افزود: این آمار بزرگی است و باید تلاش کنیم شیب این ویروس روز به روز ملایم تر شود و افرادی که شرایط دریافت واکسن دارند اگر به موقع مراجعه نکنند از خدمات عمومی محروم می شوند.

ندایی با اشاره به اینکه به جهت حفظ جان مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی با کسی شوخی نداریم گفت: احتمال دارد فردی ناقل باشد و با عادی انگاری و بی توجهی این فرد خانواده هایی عزادار عزیزان خود باشند بنابرین در کنار این گونه مسایل نباید به راحتی عبور کرد.

وی افزود:طبق تصویب ستاد کرونا هر فردی در دستگاه های دولتی و شرکت های خصوصی به دلیل مبتلا به کرونا نباید تنبیه و یا در کار وی خللی ایجاد شود باید بعد از بهبودی کامل و سپری دوره نقاهت به جایگاه اولیه خود بر گردند.

معاون سیاسی استاندار اردبیل تصریح کرد: مردم فهیم استان اردبیل طبق روال ماههای گذشته باید فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و  رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند و نسبت به کم توجهی اطرافیان حساس باشند.

وی افزود:بدون مجوز و مصوبه ستاد کرونای استان برگزاری هرگونه مسابقه ورزشی ممنوع است و در صورت عدم توجه برخورد قانونی صورت می گیرد و همچنین مجوز تردد برای خودروها به سایر استان ها با نامه فرمانداری ها امکان پذیر است و محدودیت تردد در داخل شهر نیز طبق روال قبلی ادامه دارد.

در این جلسه سردار محمدی اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و فرمانداران شهرستان ها بصورت ویدیو کنفرانس پیشنهادهای خود را ارایه کردند.


١١:٤٦ - سه شنبه ١٦ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨١٠١    /    تعداد نمایش : ٣١٦٦١خروج