نقشه سایت|صفحه اصلی|تماس با ما|نظرسنجی
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
چهارشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٣
اخبار > ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی با ورود سویه جدید


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار اردبیل:

ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی با ورود سویه جدید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: با توجه به اینکه شیوع ویروس کووید ۱۹ نسبت به گذشته کاهش یافته، اما با ورود سویه جدید امیکرون رعایت پروتکل های بهداشتی ضرورت دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، رضا قاسمیان در جلسه مشترک ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و قرارگاه استانی شهید سیلمانی در سپاه استان اظهار کرد: در سطح استان تاکنون یک میلیون ۷۴۸ دز واکسن (دز اول، دوم و سوم) دریافت شده است و به دلیل قدرت انتشار بالای سویه جدید کرونا، باید میزان رعایت پروتکل بهداشتی به بیش از ۹۰درصد ارتقا پیدا کند در حالیکه به لحاظ فروکش کرونا این میزان در سطح استان به کمتر از ۴۶درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه طبق اعلام کارشناسان تاثیر ماسک بیش از چهار برابر تزریق واکسن است افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی باید از امروز در رسانه ها و بویژه صدا و سیما مورد تاکید قرار گیرد و
افراد حایز شرایط هم نسبت به تزریق دز سوم واکسن اقدام نمایند.
قاسمیان با بیان اینکه شیوه نامه های بهداشتی را به دور از عادی انگاری رعایت کامل کنیم گفت: خوشبختانه محدودیت واکسن در کشور و استان وجود ندارد و باید رانندگان وسایل نقلیه عمومی، دانش آموزان و معلمان، کارکنان دولت و بخش خصوصی، رستوران ها، ادارات و مراکز پرتراکم نسبت به دریافت دز سوم واکسن با حساسیت بیشتر اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه به جز شهرستان های پارس آباد و اصلاندوز که وضعیت زرد دارند، بقیه شهرستان ها از لحاظ شیوع بیماری کرونا در وضعیت آبی هستند افزود: با تغییر وضعیت هوا و عدم امکان تهویه بدلیل سرما در خانه ها و مراکز عمومی و ادارات نگرانی را بیش از پیش افزایش داده و  همچنین سرعت انتشار ویروس امیکرون می تواند شرایط را وخیم تر کند ، بنابراین نظارت بر اماکن عمومی و به ویژه اتوبوس ها، هواپیماها، مطب پزشکان، ورزشگاه ها و تمام مراکز تمجعی مورد تاکید ستاد کروناست.
معاون سیاسی استاندار اردبیل ادامه داد:کسانی که در خط مقدم سلامت فعالیت می کنند باید زمینه تشویق آنها فراهم شود تا با انگیزه بیشتر در مسیر خدمت رسانی گام بردارند.
در این جلسه فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)استان، رییس دانشگاه علوم پزشکی، برخی از  نمایندگان دستگاه های اجرایی، فرماندهان قرارگاه شهید سلیمانی در شهرستان های پارس آباد و بیله سوار پیشنهاد و عملکرد خود را مطرح کردند.


٢٠:٠٠ - شنبه ٤ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٦٩٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٨٥٣خروج